trwa ładowanie strony

Wydarzenia

26 .09.2024 Zakończenie akcji „Partyzanckie Sadzenie Słoneczników”
Może i już zaczęła się jesień kalendarzowa, ale dla nas wciąż trwa lato przypominają nam o nim nasze piękne słoneczniki które jak wiemy są symbolem słońca, radości i uśmiechu.
Przedstawiamy Wam naszą fotorelacje uwieczniającą całą naszą drogę od posadzenia nasion słonecznika, aż do ich rozkwitu…
ps. Gdy już nadejdą te szare i pochmurne dni, a Wy będziecie tęsknić za słońcem – wróćcie na naszą stronę i cieszcie oko tymi pięknościami…
My ze słonecznikami wracamy za rok!

 

20 .06.2024 Dziękujemy za wszystkie odwiedziny, życzymy wspaniałych wakacji
Chcielibyśmy bardzo podziękować  dzieciom i ich nauczycielom za tak liczne odwiedziny.
Było nam bardzo miło poznać was wszystkich.
Spotkania z wami to była również dla nas niesamowita przygoda, ciekawe doświadczenie, mieliśmy przyjemność poznać odrobinę świata waszymi oczami, wasze inspirujące pytania, spostrzeżenia, uśmiech nie znikający z twarzy, pomysłowość, miłe słowa, to tylko odrobina tego co wnieśliście do naszego Przedsiębiorstwa, na pewno będziemy Was miło wspominać !!!
Życzymy Wam cudownych, słonecznych, wesołych, bezpiecznych wakacji !!
Mamy nadzieję, że i My podarowaliśmy Wam choć trochę uśmiechu, bo przecież….  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.

 

15.06.2024 Wręczenie nagród Międzyprzedszkolnego Konkursu ,,Pruszcz Gdański – tu tworzę swoją historię”
Dnia 15.06.2024 odbyło się uroczyste wręczenie nagród Między-przedszkolnego Konkursu ,,Pruszcz Gdański – tu tworzę swoją historię” I edycja ,,Pruszcz Gdański na pocztówce” pod Patronatem Honorowym Pana Burmistrza Janusz Wróbel organizowanym przez Oddziały Przedszkolne SP nr 1 przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, gratulujemy wszystkim dzieciom, dziękuje również za dyplom !!!
   
   

 

29.05.2024 – Festyn z okazji Dnia Dziecka w  Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim
Z okazji dnia dziecka gościliśmy w Szkole Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim.
 Zadbaliśmy o to, aby nikomu z uczestników festynu nie zabrakło wody. Cieszymy się, że ten wyjątkowy dzień mogliśmy spędzić z WAMI  dziękujemy za zaproszenie —> VIDEO

 

14.05.2024 Partyzanckie Sadzenie Słoneczników – „Sadźmy słoneczniki gdzie tylko możemy”
Zapewne nie każdy wie, ale 1 maja to nie tylko Święto Pracy, to również: Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników.Jego pomysłodawcą jest Richard Reynolds, który ma prosty przekaz: „Sadźmy słoneczniki gdzie tylko możemy”.  Ludzie na całym świecie, w wielu miastach sadzą tego dnia słoneczniki. Efekt sadzenia widoczny jest w lecie,kiedy to pojawią się duże żółte kwiaty. W tym roku postanowiliśmy włączyć się w tą akcję, jednak sadzenie słoneczników to nie lada wyzwanie… Do pomocy zaprosiliśmy klasę 3 z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pruszczu Gdańskim. Pogoda nam dopisała, sadzenie szło sprawnie, towarzyszyły nam dobre humory,nie zabrakło słodkości, pysznej orzeźwiającej wody. Przygotowaliśmy dla dzieci różne ruchowe zabawy, oczywiście krzyżówkę, a na koniec rysowaliśmy słoneczniki, dokładnie takie jakie myślimy, że urosną. Dzieci okazały się niezawodnymi pomocnikami za co bardzo im dziękujemy ❤
Ps. Plony które uda nam się zebrać we wrześniu przekażemy Zwierzakom z Nad Potoku. To pasjonaci zwierząt, opiekują się i ratują zwierzęta w potrzebie. W ich azylu znajduje się ponad 30 gatunków zwierząt, w tym kucyki, króliki, alpaki, lamy, emu, świnki wietnamskie, świnki morskie, wiewiórki,kury ozdobne, kaczki, gęsi, papużki, pawie, ptaki ozdobne i wiele innych…
 

 

09.05.2024 Miejski Konkurs Ekologiczny – „WiK” Honorowy Patron Konkursu

W dniu 5 kwietnia 2024 już po raz trzeci uczniowie pruszczańskich szkół podstawowych spotkali się podczas Miejskiego Konkursu Ekologicznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Konkurs miał na celu promowanie działań proekologicznych wśród uczniów, poszerzyć ich wiedzę na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.Konkurs skupiał się na różnorodnych tematach, takich jak segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, sadzenie roślin czy dbanie o czystość i estetykę otoczenia. Uczniowie mieli okazję wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska, wspierając się nawzajem i wymieniając pomysły
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, bardzo się cieszymy, że ekologia nie jest Wam obojętna, wasza wiedza jest zdumiewająca, a pomysłowości nie zna granic….Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia jak honorowy patronat.

 

08.04.2024 Konkurs „Woda – Oszczędzam, Kocham, Szanuje”- wręczenie nagród.

Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowaliśmy konkurs plastyczny  pt. „WODA – OSZCZĘDZAM, KOCHAM, SZANUJĘ”.   W konkursie wzięły udział klasy od 1 do 3 ze szkół podstawowych w Pruszczu Gdańskim.Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek w tworzenie tych wspaniałych prac.
Jest nam bardzo miło, że tak licznie wzięliście w nim udział, jesteśmy dumni, że temat wody, nie jest Wam obojętny, że doskonale wiecie jak się ją oszczędza i szanuję.Wyłonić zwycięzce nie było łatwo, nasza firmowa komisja podjęła następującą decyzje:
👉1 miejsce zajęła klasa 1C Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim
👉2 miejsce zajęła klasa 3D Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim
👉3 miejsce zajęła klasa 3A Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim

 

22.03.2024r. Światowy Dzień Wody.
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, podczas „Szczytu Ziemi” w Rio de Janeiro. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię zanieczyszczenia i marnowania zasób wody na Ziemi. W tym roku jest on pod hasłem “Water for Peace” – “Woda na rzecz pokoju”. Ma ono na celu pokazanie roli czystej wody w budowaniu pokoju na świecie.
Każdego dnia woda jest wykorzystywana w niemal wszystkich obszarach naszego życia. Korzystamy z niej zarówno w domu – m.in. do przygotowywania żywności, prania, sprzątania, higieny osobistej, mycia samochodu, podlewania kwiatów, ale również w działalności przemysłowej (zarówno jako komponent wytwarzanych dóbr, jak i środowisko do ich powstawania) i rolnictwie.
Brak dostępu do wody pitnej Globalne ocieplenie, przyrost populacji, zanieczyszczenia zasobów wodnych, niewystarczająca infrastruktura wodna, codzienne marnowanie wody – to główne przyczyny zwiększającego się problemu niewystarczającej ilości wody pitnej na świecie. Szacuje się, że już w 2030 – 2040 roku aż 2/3 świata, w różnym stopniu będzie doświadczać niedoboru czystej wody pitnej. Temat braku dostępu do zdatnej do picia czystej wody jest jednym z najbardziej palących wyzwań XXI w. Obecnie ten problem dotyka głównie kraje w kryzysie ekonomicznym, znajdujące się często na terenach suchych i pustynnych. Najgorsza sytuacja jest m.in. w Libanie, Syrii, Pakistanie, Afganistanie oraz Nigrze. Jednak w Polsce również nie jest dobrze i już niedługo i my zaczniemy odczuwać skutki deficytu czystej wody. Nasz kraj jest jednym z państw w Europie, gdzie zasoby wodne są najbardziej ograniczone. Średnie roczne zasoby wodne na mieszkańca w Polsce to ok. 1600 m³, podczas gdy średnia europejska to ok. 4300 m³. Ziemia na terenie naszego kraju ma bardzo niską zdolność do zatrzymywania wody, dlatego zamiast gromadzić wewnątrz deszczówkę i roztopy, szybko odprowadza je do rzek i morza. Brak dostępu do czystej, słodkiej wody dotyka nie tylko człowieka, ale również zwierzęta. Zanieczyszczenia zbiorników wodnych zakłócają równowagę ekosystemu, a także wpływają na powstawanie licznych chorób wśród wodnych organizmów, które nierzadko prowadzą nawet do śmierci. Wiele gatunków zwierząt może wyginąć, co zmniejsza bioróżnorodność ekosystemów wodnych, a także zakłóca łańcuch pokarmowy.
Dlaczego woda jest taka ważna? Przede wszystkim, bez wody nie byłoby życia – zarówno człowieka, jak i przyrody. Woda pełni szereg funkcji w naszym organizmie:
  • Transportuje odżywcze składniki
  • Reguluje temperaturę naszego ciała
  • Utrzymuje stan homeostazy organizmu
  • Bierze udział w procesach metabolicznych, np. w trawieniu
  • Wpływa na możliwość ruchu i prawidłowe funkcjonowanie stawów
Ponadto usuwa toksyny z organizmu, pomaga zachować właściwe ciśnienie krwi, przyczynia się do prawidłowego odbierania bodźców nerwowych i pomaga w przyswajaniu składników odżywczych. Każdy człowiek powinien wypijać dziennie 30 ml wody na kilogram masy ciała, aby jego organizm mógł funkcjonować prawidłowo.
Co zrobić, aby oszczędzać wodę w codzienności?
  1. Zakręcaj kran – podczas mycia zębów lub golenia zakręcaj kran. Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkanaście litrów wody dziennie!
  2. Bierz szybki prysznic – nie trzeba myć się pół godziny, aby ciało było czyste. Tym bardziej tyczy się to kąpieli w wannie – długą kąpiel w wannie pełnej wody traktuj raczej jako sporadyczną przyjemność niż codzienną rutynę.
  3. Świadomie myj naczynia i rób mądrze pranie – warto zadbać o to, by robić pranie wtedy, gdy już uzbiera się pełna pralka. Do mycia naczyń najlepiej sprawdzi się zmywarka, która oszczędzi znaczną ilość wody. Warto także stosować przyjazne środowisku środki czystości.
  4. Rozsądnie podlewaj rośliny – najlepiej nawilżymy ziemię, gdy podlejemy rośliny o poranku lub wieczorem. Dobrym sposobem będzie zebranie deszczówki i wykorzystanie jej przy podlewaniu ogrodu. Dodatkowo, zamiast wylewać bogatą w witaminy i minerały wodę z gotowania warzyw czy jajek, możesz ją ostudzić i podlać nią rośliny domowe.
Zadbajmy również o to, by chronić wodę przed zanieczyszczeniami. Segregujmy śmieci, ograniczajmy użycie plastiku, korzystajmy z przyjaznych środowisku, biodegradowalnych kosmetyków i środków czystości, a także kupujmy produkty, które mają certyfikat zrównoważonego handlu.
Ciekawostki
  • Średnie zużycie wody na jednego mieszkańca Polski to ok. 91 litrów dziennie, podczas gdy minimalne zalecane potrzeby to ok. 50 litrów.
  • W jednej kropelce wody może być obecnych nawet 1 000 000 mikroorganizmów.
  • Aż jedna na trzy osoby na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej.
  • Przez zanieczyszczenie wody wiele gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem.
Ziemia składa się z wody w ponad 70%. Jednak woda słodka, dostępna dla człowieka, to zaledwie 0,5% wszystkich zasobów, z czego wody pitnej jest jeszcze mniej. Dla zobrazowania sytuacji – na 100 litrów wody tylko pół łyżeczki to woda pitna.  Dlatego pamiętajmy, że woda, choć wydaje się być podstawowym elementem codzienności, jest niezwykłym przywilejem, którego nie każdy na świecie może doświadczyć. Bez niej nie ma życia. Zadbajmy o zwiększanie świadomości na temat potrzeby oszczędzania tego cennego składnika i zacznijmy działać od zmiany codziennych przyzwyczajeń.
Źródło:https://wabrzezno.com/2024/03/22-03-swiatowy-dzien-wody-az-jedna-na-trzy-osoby-na-swiecie-nie-ma-dostepu-do-czystej-wody-pitnej/
15.03.2024r. VII Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych
15 marca 2024 roku w pruszczańskim Centrum Kultury i Sportu odbył się VII Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka
Tegoroczna Edycja Konkursu, podobnie jak poprzednie została objęta patronatem honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta pani Małgorzaty Czarneckiej – Szafrańskiej. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, dokładając swoją „cegiełkę”…
Wszystkim dzieciom  serdecznie gratulujemy, to przecież nie lada wyzwanie przygotować przedstawienie, wziąć w nim udział, pokonać tremę i jeszcze przy tym świetnie się bawić BRAWO
 
 
28.01.2024r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
28 stycznia 2024r. po raz 32 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” z dumą informuje, że wesprze tę inicjatywę przekazując na licytacje: „voucher na zwiedzanie całego Przedsiębiorstwa od ujęcia wody, aż po przepompownie ścieków
Zwiedzający będą mogli przekonać się jak na co dzień wygląda praca w wodociągach, opowiemy o tajnikach naszych działań, pokażemy jak funkcjonują poszczególne działy, odpowiemy również na wszystkie nurtujące pytania. Oprowadzimy po naszych obiektach, zaprowadzimy w miejsca gdzie nie każdy ma dostęp…
Voucher jest ważny dla 2 osób i uprawnia do udziału w zwiedzaniu w ustalonym terminie, do końca 2024 roku.
O szczegółach poinformujemy zwycięzcę po zakończeniu aukcji. Licytacja odbędzie się podczas XXXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia 2024 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ZSO nr 1 przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim.
19.11.2023r. Światowy Dzień Toalet
19 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET 🚽
Początek tego święta datuje się na 2001 rok, kiedy to w Singapurze powołana została Światowa Organizacja Toaletowa. Rozpoczęła ona działania zmierzające do podwyższenia standardów sanitarnych na świecie. Od 2013 roku oficjalnie obchodzimy Światowy Dzień Toalet, który został wyznaczony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na dzień 19 listopada. Z tej właśnie okazji przypominamy jak należy prawidłowo wykorzystywać urządzenia kanalizacji sanitarnej… Pamiętaj, że przedmioty oraz substancje, które nie powinny znaleźć się w sieci kanalizacyjnej, to poważne zagrożenie nie tylko dla urządzeń w przedsiębiorstwie kanalizacyjnym, ale także dla instalacji wewnętrznej w Twoim domu. Pamiętając o kilku prostych zasadach unikniesz niedrożności odpływu zlewu, zatkania sedesu, a w najgorszym wypadku zablokowania rury odpływowej i zalania mieszkania ściekami…
Do sedesu wrzucaj tylko:
– papier toaletowy
Nie wrzucaj do sedesu:
– patyczków do uszu
– włosów
– gum do żucia
– igieł
– nici dentystycznych
– lekarstw
– chusteczek nawilżanych oraz ręczników papierowych
– pieluch
– prezerwatyw
– środków higieny osobistej
– materiałów opatrunkowych
– folii
– materiałów budowlanych ( cement, farba, gips, klej, żwir )
– farb, lakierów rozpuszczalników
– niedopałków po papierosach
– odpadów stałych ( włókien, tekstyliów, pończoch, opakowań po kostkach wc)
– resztek jedzenia, zwłaszcza tłustych
Sieć kanalizacyjna zaprojektowana jest w taki sposób, aby przyjmować ścieki z naszych domów, zużytą wodę pochodzącą z czynności higienicznych, nieczystości sanitarne oraz papier toaletowy. Większość odpadów nie rozpuszcza się w wodzie tworząc zbitą masę, która z kolei tworzy zatory w rurach. Inne odpady nawijają się na elementy obrotowe, z którymi mają styczność, co w konsekwencji może zablokować i uszkodzić pompy. Resztki jedzenia przyciągają szczury🐀, tworząc dogodne warunki do zwiększenia ich populacji.
Pamiętajmy, toaleta nie jest koszem na śmieci, każdy z nas ma wpływ na zmniejszenie ilości awarii sieci kanalizacyjnych…
Początek historii tego święta datuje się na 2001 rok, kiedy to w Singapurze powołana została Światowa Organizacja Toaletowa. Rozpoczęła ona działania zmierzające do podwyższenia standardów sanitarnych na świecie. Od 2013 roku oficjalnie obchodzimy Światowy Dzień Toalet, który został wyznaczony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na dzień 19 listopada. Z tej właśnie okazji przypominamy jak należy prawidłowo wykorzystywać urządzenia kanalizacji sanitarnej. Pamiętaj, że przedmioty oraz substancje, które nie powinny znaleźć się w sieci kanalizacyjnej, to poważne zagrożenie nie tylko dla urządzeń w przedsiębiorstwie kanalizacyjnym, ale także dla instalacji wewnętrznej w Twoim domu. Pamiętając o kilku prostych zasadach unikniesz niedrożności odpływu zlewu, zatkania sedesu, a w najgorszym wypadku zablokowania rury odpływowej i zalania mieszkania ściekami. Tak więc:
Do sedesu wrzucaj tylko:
– papier toaletowy
Nie wrzucaj do sedesu:
– patyczków do uszu, włosów, gum do żucia, igieł, nici dentystycznych, lekarstw, chusteczek nawilżanych oraz ręczników papierowych, pieluch, prezerwatyw, środków higieny osobistej, materiałów opatrunkowych, folii, materiałów budowlanych ( cement, farba, gips, klej, żwir ), farb, lakierów rozpuszczalników, niedopałków po papierosach, odpadów stałych (włókien, tekstyliów, pończoch, opakowań po kostkach wc), resztek jedzenia, zwłaszcza tłustych.
Powyższa lista pomysłów z przedmiotami, które udaje się wyrzucić do kanalizacji wcale nie została wyczerpana.  Sieć kanalizacyjna natomiast zaprojektowana jest w taki sposób, aby przyjmować ścieki z naszych domów, zużytą wodę pochodzącą z czynności higienicznych, nieczystości sanitarne oraz papier toaletowy. Większość odpadów nie rozpuszcza się w wodzie tworząc zbitą masę, która z kolei tworzy zatory w rurach. Inne odpady nawijają się na elementy obrotowe, z którymi mają styczność, co w konsekwencji może zablokować i uszkodzić pompy. Resztki jedzenia przyciągają szczury, tworząc dogodne warunki do zwiększenia ich populacji. Pamiętajmy, toaleta nie jest koszem na śmieci, każdy z nas ma wpływ na zmniejszenie ilości awarii sieci kanalizacyjnych. Równa się to zmniejszeniu kosztów a w końcowym efekcie rzutuje na wysokość rachunków za ścieki.
16.10.2023r. Odwiedziny czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim
Bardzo dziękujemy za odwiedziny przemiłych czwartoklasistów ze Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim 
Jest nam bardzo miło, że zechcieliście poznać nas oraz tajniki naszej pracy, gratulujemy Wam wytrwałości, przyszliście pomimo pogody która zdecydowanie nam tego dnia nie sprzyjała, gratulujemy Wam inteligencji w końcu naszą krzyżówkę rozwiązaliście z łatwością, a przecież do łatwych nie należała, gratulujemy odwagi gdyż żadne zapachy nie zdołały Was przestraszyć, a wręcz przeciwnie wszędzie chętnie wchodziliście, zwiedzaliście i testowaliście
Serdecznie Was pozdrawiamy jesteście naprawdę wspaniali i widać, że zgrana z Was ekipa, mamy nadzieję, że będziecie nas również miło wspominać, a wiedzę zdobytą u nas przekazywać dalej 🫶
   
   
   
     
 14.07.2023 r. 15-lat Faktorii Kultury…
Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i za tą wyjątkową statuetkę , jest nam naprawdę bardzo miło !!! Ogromnie się cieszymy, a jednocześnie jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy, która od 15 lat dostarcza nam, jak i wszystkim widzom niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień…
   
22.06.2023r. Nowa Stacja Uzdatniania Wody SUW4 w Pruszczu Gdańskim – Otwarcie
Przedstawiamy Państwu nowo otwartą Stację Uzdatniania Wody SUW4 ( kliknij i obejrzyj :)) – VIDEO
26.04.2023r. Konkurs „Woda źródłem życia”- wręczenie nagród.
Nadszedł czas na wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Odwiedziliśmy dziś wszystkie przedszkola biorące w nim udział. Bardzo dziękujemy za miłe nas przywitanie, cudownie było się spotkać z Wami osobiście i zobaczyć te wszystkie piękne uśmiechy . Jeszcze raz serdecznie gratulujemy
 
22.05.2023 r. Finał konkursu „Woda źródłem życia”
Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim Przedszkolakom za wzięcie udziału w naszym konkursie. Jest nam bardzo miło, że tak licznie wzięliście w nim udział. Motywem przewodnim konkursu, był temat „Woda źródłem życia”. Wszystkie grupy spisały się doskonale, pomysłów mieliście mnóstwo, co mogliśmy zobaczyć na przynoszonych przez was pracach. Gratulujemy Tygryskom, Biedronkom, Krasnalom, Zajączkom, Jeżykom, Wiewiórkom, Króliczkom, Żółwiom i ich nauczycielkom ogromnej kreatywności. W związku z tym, że wszystkie prace bardzo nam się spodobały, postanowiliśmy nie wyłaniać jednego zwycięzcy tylko nagrodzić wszystkich uczestników. Cieszymy się z waszej wiedzy na temat wody, wiecie, że jest niezbędna w naszym życiu, co wiąże się z jej brakiem i doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak należy o nią dbać. Wszyscy zasłużyliście na wygraną, prosimy dalej szanujcie wodę, a swoją wiedzą dzielcie się z innymi. Z serdecznymi gratulacjami od Zarządu, oraz całej Załogi Przedsiębiorstwa .
Ps. W sprawie odbioru nagród, będziemy kontaktować się telefonicznie.
        
 
 
25.04.2023 r. Odwiedziny Przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w ZSO nr1.
Kwiecień zdecydowanie obfitował w cudowne spotkania. Tym razem odwiedziły nas Sowy i Wiewiórki z Oddziałów przedszkolnych w ZSO nr1 w Pruszczu Gdańskim. Pogoda nie była idealna, ale to wcale nie zniechęciło naszych małych słuchaczy, którzy dzielnie do nas przybyli. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w naszych zajęciach, z zaciekawieniem obejrzały przygotowaną przez nas prezentację multimedialną. Byli bardzo aktywni, zadawali pytania, na które odpowiedź wcale nie była dla nas taka oczywista. Nie zabrakło słodkości i oczywiście krzyżówki wodnej, którą zresztą rozwiązali bez problemu. Musimy chyba dodać do niej nowe hasła, jeszcze trudniejsze, bo jak widać dla naszych przedszkolaków obecne są za łatwe… Brawo za Waszą wiedzę – jesteśmy pod wrażeniem Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczną. Tygryski i Wiewiórki zwiedziły przedsiębiorstwo, stację uzdatniania wody, przepompownię ścieków i nasze ogromne auta. Na koniec spotkania dzieci wręczyły nam pamiątkowy prezent za co jesteśmy im wdzięczni, to było bardzo miłe. Spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy za tą fantastyczną wizytę
     
     
       
20.04.2023 r. Odwiedziny Przedszkolaków z Przedszkola nr3 im. Kubusia Puchatka.
20 kwietnia odwiedziły nas Dzieci  z Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka. Dziękujemy Tygryskom za odwiedziny i za tak czynny udział w naszym spotkaniu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały naszą prezentację multimedialną, z dużym zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat wody i ścieków, krzyżówki wodne które dla nich przygotowaliśmy, rozwiązali bez problemu Tygryski miały wiele pytań i nie bały się ich zadawać. Zwiedziły👀 nasze przedsiębiorstwo, stacje uzdatniania wody i przepompownie ścieków. Na koniec poczuli się jak prawdziwi kierowcy, zasiadając w naszych dużych samochodach. Spotkanie zdecydowanie zaliczamy do tych udanych i oczywiście niezapomnianych❤️
3.04.2023 r. Nowa Stacja Uzdatniania Wody SUW IV
Z początkiem roku została uruchomiona nowa Stacja Uzdatniania Wody SUW IV. Ujęcie wody wraz ze Stacją  zlokalizowane są na terenie północno – zachodniej części Pruszcza Gdańskiego, w rejonie ulicy Dybowskiego.
7.04.2023 r. zmiana okresu rozliczeniowego
Przypominamy, że od  1 stycznia 2023 roku uległ zmianie okres rozliczeniowy z dwumiesięcznego na jednomiesięczny. Odczyty wodomierzy głównych dokonywane są co miesiąc, w związku z czym prosimy o podawanie stanów podliczników ogrodowych również co miesiąc. Bez zmiany zostały numery klientów jak i numer rachunku bankowego do dokonywania płatności za faktury.
02.04.2023 r. Relacja z finału II Miejskiego Konkursu Ekologicznego
W dniu 31 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim odbył się finał II Miejskiego Konkursu Ekologicznego pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego – p. Janusza Wróbla oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji WIK. W konkursie udział wzięli przedstawiciele 5 szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego. Uczniowie z klas 4-8 rywalizowali w 4 kategoriach: praca plastyczna, praca literacka, projekt badawczy i wiedza ekologiczna. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą i kreatywnością. Konkurs był okazją do dzielenia się wiedzą i pomysłami, zaprezentowania talentów młodych ludzi oraz poszerzania ich świadomości ekologicznej, a także do wymiany doświadczeń.

Dzięki wsparciu Patronów, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki. Zwycięzcy II Miejskiego Konkursu Ekologicznego: Kategoria – praca plastyczna: „Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Doliny Raduni”: Maria Zachłowska – SP nr 4Kategoria – praca literacka: „Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Doliny Raduni” Maja Mania – SP nr 4Kategoria – wiedza ekologiczna klasy 4-6Adam Nowak – SP nr 1klasy 7-8Stanisław Narwojsz – KNS Kategoria: projekt badawczy“ Wpływ zanieczyszczeń antropogenicznych i naturalnych na biocenozę wód powierzchniowych naszego regionu. Znaczenie organizmów wskaźnikowych w ocenie stopnia czystości wód.” Maria Smus – SP nr1Kinga Czuba – SP nr 1W klasyfikacji szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2.

22.03.2023 r.Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r., w ramach Agendy 21, podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii.
Obchodzony raz do roku Światowy Dzień Wody został utworzony w celu zwrócenia uwagi nas wszystkich na problem z niewystarczającą ilością wody pitnej na Ziemi. Jest to czas na przypomnienie, że musimy chronić ten zasób z korzyścią dla nas wszystkich.
Święto Wody ustanowione na 22 marca, obchodzone jest każdego roku pod innym hasłem. Głównym celem Światowego Dnia Wody jest inspirowanie działań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju: woda i urządzenia sanitarne dla wszystkich do 2030 roku. Każdego roku UN-Water, agencja koordynująca prace ONZ dotyczące wody i warunków sanitarnych, ustala temat Światowego Dnia Wody odpowiadający obecnym lub przyszłym wyzwaniom.
W aktualnym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem: „Wody podziemne – uczynić niewidzialne widocznym”.
Jak wskazuje ONZ na stronie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody, wody podziemne są niewidocznym skarbem. Nie da się ich dostrzec gołym okiem choć znajdują się tak blisko – tuż pod naszymi stopami. Mają istotny wpływ na nasze życie – w najbardziej suchych częściach świata wody podziemne mogą stanowić jedyne źródło dostępu do wody. W przyszłości wody podziemne będą odgrywać kluczową rolę w adaptacji do zmian klimatu, dlatego musimy chronić je przed zanieczyszczeniami oraz zarządzać ich zasobami w sposób zrównoważony, dbając równocześnie o potrzeby ludzi i planety.
Znaczna większość zasobów wody słodkiej to wody podziemne. Z danych będących w ewidencji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w 2021 r. funkcjonowało w Polsce 12099 ujęć wody wykorzystywanych do zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, w tym 360 ujęć powierzchniowych i 11739 ujęć wody podziemnych.
19.11.2022 r.Światowy Dzień Toalet
Poziom cywilizacji poznajemy po stanie kanalizacji!
19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalet. Z tej okazji przypominamy jak należy prawidłowo wykorzystywać urządzenia kanalizacji sanitarnej. Pamiętajmy, że przedmioty oraz substancje, które nie powinny znaleźć się w sieci kanalizacyjnej, to poważne zagrożenie nie tylko dla urządzeń w przedsiębiorstwie kanalizacyjnym, ale także dla instalacji wewnętrznej w Twoim domu. Stosując się do prostych zasad unikniesz niedrożności odpływu zlewu, zatkania sedesu, a w najgorszym wypadku zablokowania rury odpływowej i zalania mieszkania ściekami.
Nie wrzucajmy do sedesu:
– patyczków do uszu
– włosów
– gum do żucia
– igieł
– nici dentystycznych
– lekarstw
– chusteczek nawilżanych oraz ręczników papierowych
– pieluch
– prezerwatyw
– środków higieny osobistej
– materiałów opatrunkowych
– folii
– materiałów budowlanych ( cement, farba, gips, klej, żwir )
– farb, lakierów rozpuszczalników
– niedopałków po papierosach
– odpadów stałych ( włókien, tekstyliów, pończoch, opakowań po kostkach wc)
– resztek jedzenia, zwłaszcza tłustych
Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana w taki sposób, aby przyjmować ścieki z naszych domów, zużytą wodę pochodzącą z czynności higienicznych, nieczystości sanitarne oraz papier toaletowy. Większość odpadów nie rozpuszcza się w wodzie tworząc zbitą masę, która z kolei tworzy zatory w rurach. Inne odpady nawijają się na elementy obrotowe, z którymi mają styczność, co w konsekwencji może zablokować i uszkodzić pompy. Resztki jedzenia przyciągają szczury, tworząc dogodne warunki do zwiększania ich populacji. Pamiętajmy, toaleta nie jest koszem na śmieci, każdy z nas ma wpływ na zmniejszenie ilości awarii sieci kanalizacyjnych. Równa się to zmniejszeniu kosztów a w końcowym efekcie rzutuje na wysokość rachunków za ścieki.

 

21.07.2022 r.
Pod koniec wakacji 2022 roku przewidziane jest zakończenie prac nad inwestycją „Budowa stacji uzdatniania wody SUW nr 4 w Pruszczu Gdańskim”. Całość nawiązuje do istniejącego układu komunikacyjnego oraz zabudowy. Zarówno dach budynku jak i wierzch zewnętrznych zbiorników retencyjnych pokryte są już zielenią. Elewacje utrzymane są w szarej kolorystyce, która nadaje całości nowoczesnego charakteru. Obiekt nabiera już estetycznego, ciekawego i przyjaznego środowisku wyglądu. W rejonie nowego ujęcia wody występują dwa poziomy wodonośne: czwartorzędowy oraz kredowy. Studnia K6 ujmuje wodę z kredowej, piaszczystej warstwy wodonośnej. Wykonanie tej głębinowej studni mierzącej 245 m zakończone zostało w 2020 roku.  Cechuje się ona wysoką wydajnością i dobrą jakością wody. Woda czerpana z tego pokładu charakteryzuje się naturalnym, nie skażonym składem. Nie jest zanieczyszczona i nie będzie chlorowana. Technologie uzdatniania wody, które będą stosowane na ujęciu oparte są na procesach naturalnych – napowietrzaniu i filtracji, bez dozowania chemikaliów i silnych utleniaczy. Wszystkie stosowane przez Przedsiębiorstwo WiK technologie są przyjazne człowiekowi i środowisku.

 

22.03.2022 r.Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody 22 marca.
Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 roku. Święto zostało zainicjowane w czasie konferencji Szczytu Ziemi  w 1992 roku w Rio De Janeiro.
Woda ma ogromną, wielowymiarową wartość o czym świadczy jej niezbędność na każdej płaszczyźnie życia. Gospodarstwo domowe, ekonomia, kultura, edukacja, zdrowie, żaden obszar życia nie będzie funkcjonował bez wody. Śmiało można stwierdzić, że bez wody nie ma życia. Niestety woda nie jest czymś, co zawsze było, jest i będzie, niezależnie od tego, ile będziemy jej zużywać. Obchodzony raz do roku Światowy Dzień Wody został utworzony w celu zwrócenia uwagi nas wszystkich na problem z niewystarczającą ilością wody pitnej na Ziemi. Jest to czas na przypomnienie, że musimy chronić ten zasób z korzyścią dla nas wszystkich. Każdego roku obchody święta związane są z określonym hasłem. Pierwsze obchody w 1993 roku odbywały się pod tytułem:  „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”.
W tym roku hasłem przewodnim jest „Zmiana klimatu”. Wydarzenie ma podkreślić znaczenie wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata. W tym roku zwracamy uwagę na zmianę klimatu i jaką rolę pełni woda w kontekście globalnych zmian klimatycznych.
9.12.2021 r.
Zbliża się koniec roku 2021, na kolejny rok przewidziane jest ukończenie prac nad inwestycją „Budowa stacji uzdatniania wody SUW nr 4 w Pruszczu Gdańskim”. Tymczasem prace toczą się pełną parą.  Aktualny stan budowy podejrzeć można na filmiku :

autor filmu z drona: Kamil Szych, @un_professional_drone_pilot

31.08.2021 r.
Z początkiem sierpnia 2021 r. tempa nabrały prace budowlane przy inwestycji realizowanej przez PWiK „WiK” w okolicy osiedla „Debiut”.  Na  terenie północno – zachodniej części Pruszcza Gdańskiego, w rejonie ul. Dybowskiego przekazano do realizacji front robót dotyczący inwestycji pod nazwą „Budowa stacji uzdatniania wody SUW nr 4 w Pruszczu Gdańskim”. Poniżej widoczne są projekty elewacji, orientacyjna wizualizacja oraz zdjęcia z placu budowy.
projekty elewacji:

   

 

orientacyjna wizualizacja:

 

zdjęcia z placu budowy:

       

 

   

 

♦ 17.06.2021 r.

Kolejną inwestycją realizowaną przez „WiK” jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej – grawitacyjnej wraz z wykonaniem przykanalików kanalizacji sanitarnej zakończonych studnią ogrodową. Rzecz dzieje się w rejonie ulicy Podmiejskiej. Zakończenie tej budowy przewidywane jest na koniec lipca 2021 r. Początek prac wygląda następująco:

 

 

 

 


♦ 14.06.2021 r.

W czerwcu zakończona została inwestycja budowy sieci kanalizacji sanitarnej – grawitacyjnej wraz z odcinkami do granic działek w ulicach Kuleja i Górskiego. Częścią tego przedsięwzięcia jest również montaż i zakopanie zbiornika przepompowni ścieków. Oto krótka fotorelacja:

     

 

 

 


♦ 24.03.2021 r. – cena wody i ścieków

Przypominamy, że jak co roku o tej samej porze aktualizacji ulegnie opłata za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki. W okresie od 04.04.2021 r. do 03.04.2022r. będzie ona kształtowała się następująco:

 

 


♦ 22.03.2021 r. – Światowy Dzień Wody 2021 – „DOCENIANIE WODY”

Światowy Dzień Wody został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro . Najważniejszym bodaj problemem spośród wszystkich zagadnień związanych ze środowiskiem jest problem zasobów świeżej wody. Ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Światowy Dzień Wody 2021 obchodzony był pod hasłem „Docenianie wody”.

W tym roku obchody Światowego Dnia Wody były nieco inne niż w latach ubiegłych ze względu na pandemię, jednak w pruszczańskiej Szkole Podstawowej nr 4 obchodzono Święto Wody. Tematy lekcji w tym dniu krążyły wokół pozytywnego wpływu wody na zdrowie i życie ludzi, potrzeby jej oszczędzania. Uczniowie ubrani w tym dniu na niebiesko zagrali w multimedialną eko-grę „ Łazienka – ratuj świat naprawdę”. Odbyła się loteria fantowa, w której można było wygrać drobne upominki. Przedsiębiorstwo „WiK” stara się na każdym kroku uświadamiać najmłodszym jak wielkie znaczenie dla życia ma woda oraz jak ważne jest oszczędzanie jej zasobów.

    

    

 

 


♦ 08.03.2021 r. -uwaga, ciągle aktualne….

Koronawirus w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy o załatwianie spraw ( w miarę możliwości) telefonicznie bądź mailowo.

Tel. 58 682-20-74, 58 682 24 50, e-mail: wik@home.pl

W dalszym ciągu pracujemy na zasadach wprowadzonych w maju, tj:

1. Budynek pozostaje w dalszym ciągu zamknięty, należy skorzystać z dzwonka przy drzwiach wejściowych.

2. Obowiązkowo należy mieć ubraną maseczkę oraz najlepiej rękawiczki.

3. Wewnątrz dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk.

4. Zachowujemy dystans od innych osób.

5. Jeżeli tylko jest to możliwe, prosimy płacić za faktury internetowo! 

 

 


♦ 24.07.2020 r. – uwaga, ciągle aktualne…

ulotka koronawirus – kliknij

Koronawirus SARS-CoV-2, zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z Chin, północnych Włoch, Korei Południowej oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś  w ciągu ostatnich 14 dni miejscach dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2 i:

1. zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
– bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną,
– lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

2. nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

a) jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

b) jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

– bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną,

– lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

3. miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Dla przebywających w powiecie gdańskim, w celu zasięgnięcia informacji dla osób, które mogły być narażone na kontakt z koronawirusem SARS-CoV-2 dostępny jest w godz. 7.30-15.05 numer telefonu 58 683 50 94.
W przypadku zagrożenia epidemicznego dostępny jest nr. tel. alarmowego 503 397 415.

Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

 

 


♦ 26.06.2020 r.

25 czerwca w regionalnej telewizji internetowej „Północna. TV” wyemitowany został materiał dotyczący najważniejszego czynnika ludzkiego życia: wody. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

„Woda to skarb” – kliknij

 

 


♦ 01.06.2020 r.

Na terenie północno – zachodniej części Pruszcza Gdańskiego, w rejonie ul. Benedykta Dybowskiego realizowana jest inwestycja budowy studni głębinowej ( K6) i stacji uzdatniania wody ( SUW). Woda wydobywana ze studni K6 będzie zaopatrywała istniejące i wciąż powstające osiedla mieszkaniowe jak również przedsiębiorstwa zlokalizowane na obszarze wysoczyznowym. Pod względem morfologicznym teren ten położony jest na obszarze Pojezierza Kaszubskiego ukształtowanym w fazie pomorskiej stadiału głównego zlodowaceń północnopolskich ( morena denna falista).  Na podstawie dotychczasowego rozpoznania hydrogeologicznego stwierdzić należy, że w rejonie nowego ujęcia wody występują dwa poziomy wodonośne:  czwartorzędowy poziom wodonośny i kredowy poziom wodonośny. Występuje on powszechnie w rejonie Pruszcza Gdańskiego, cechuje się wysoką wydajnością i dobrą jakością wody. Studnia ma głębokość 245 m, woda czerpana z pokładów kredowych charakteryzuje się naturalnym, nie skażonym składem. Nie jest zanieczyszczona i nie będzie chlorowana.  Woda dostarczana do miejskiej sieci wodociągowej musi odpowiadać wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 listopada 2015 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ( Dz. U. z 2015r. poz. 1989 ze zm.).

         

 

 


♦ 20.05.2020 r.

Pomimo epidemii koronawirusa, nie ma opóźnień w założonych inwestycjach modernizacyjnych. Na początku maja zakończyliśmy realizację wymiany sieci wodociągowej obejmującej również budowę odcinków wodociągowych do granic nieruchomości w ulicy Kowalskiej. Wymieniona też została na nową istniejąca studnia kanalizacji sanitarnej.

     

Jednocześnie w trakcie realizacji jest budowa sieci wodociągowej na ulicach Jerzego Kuleja i Kazimierza Górskiego w Pruszczu Gd.


♦ 06.04.2020 r.

LEGALIZACJA PODLICZNIKÓW OGRODOWYCH 2020

Z uwagi na aktualną sytuację związaną z ogłoszonym stanem epidemii i ograniczeniem kontaktów do minimum zawiadamiamy, że klientom, którzy otrzymali informację o konieczności wymiany legalizacyjnej wodomierzy dodatkowych ( podliczników ogrodowych) przedłużamy termin ich wymiany do końca 2020 roku. W okresie wegetacji roślin tj. od kwietnia do września 2020 roku, zużycia wykazane na niniejszych podlicznikach będą przez PWiK „WiK” sp. z o.o. wyjątkowo uwzględniane.


♦ 13.03.2020 r.

W związku z sytuacją dotyczącą ryzyka rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2, zwracamy się z prośbą do odbiorców, którzy mają zainstalowane wodomierze starego typu ( stalowe, odczytywane osobiście przez pracowników PWiK ) aby dokonali odczytu samodzielnie i podali jego stan do wodociągów telefonicznie bądź internetowo. W trosce o Państwa i nasze zdrowie, pracownicy Przedsiębiorstwa nie będą wchodzili do wodomierza lecz zostawią w skrzynkach karteczki przypominające o podaniu ich stanu.

Numery tel:

58 682-24-50,  58 682-20-74, 58 692-12-11, 58 692-12-10, 58 682-34-17

667-767-677 – monitoring

Adres mali:

wik@home.pl


♦ 02.03.2020 r.

W poniedziałek 2 marca odwiedziły nas dzieci z grupy przedszkolnej „Motylki”( z OP przy ul. Kochanowskiego). W ramach zajęć z preorientacji zawodowej dzieci zobaczyły jak odbywa się gromadzenie wody, jej uzdatnianie i dostarczanie do odbiorców. Kierownik sieci wodociągowej Pan Sławomir Stachowicz przedstawił prezentację multimedialną oraz oprowadził przedszkolaków po terenie Przedsiębiorstwa. Pan Kierownik Maciej Kopiś zapoznał dzieci z oczyszczaniem ścieków oraz bazą sprzętową. Od Pani Kierownik Mai Kruszyńskiej dzieci usłyszały jak ważna jest woda w życiu człowieka oraz w jaki sposób można ją oszczędzać. Dzień wycieczkowy w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji „WiK” Sp. z o.o. w Pruszczu Gdańskim zakończył się dla dzieci wręczeniem drobnych – słodkich i odblaskowych upominków.

     

                        

     


♦ 27.02.2020 r.

Loteria PIT w Pruszczu Gdańskim – wygraj samochód!

Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim i tu rozliczasz podatki? Zgłoś się w loterii PIT i wygraj samochód. Rozliczając PIT w Pruszczu Gdańskim wspierasz inwestycje miejskie w tym: budowę nowych dróg i poprawę stanu już istniejących, lepszą edukację naszych dzieci, inwestycję w tereny rekreacyjne. Te wszystkie działania sprawiają, że w Pruszczu dobrze się mieszka, uczy, pracuje i wypoczywa.

Zachęcamy Państwa do udziału w pierwszej edycji Loterii PIT. Zgłoszenie jest bardzo proste i wystarczy, że w deklaracji PIT wskażemy jako miejsce zamieszkania miasto Pruszcz Gdański i dokonamy zgłoszenia w loterii na stronie www.pitwpruszczu.pl. Na zgłoszenia czekamy od 1 marca 2020 r. (niedziela), do 5 maja 2020 r. (wtorek). Losowanie nagród odbędzie się 8 maja 2020 r.

Więcej szczegółów oraz regulamin loterii znajduje się na stronie www.pitwpruszczu.pl


♦ 2.02.2020 r.

Odczyt wodomierzy do rozliczania wody bezpowrotnie zużywanej.

W związku z sukcesywną wymianą wodomierzy głównych starego typu na wodomierze elektroniczne umożliwiające odczyt zdalny, prosimy naszych Odbiorców, którzy posiadają podliczniki ogrodowe ( wody bezpowrotnie zużytej do utrzymania przydomowych terenów zielonych) o samodzielne ich odczytywanie i podawanie stanów do PWiK „WiK”. Stan wodomierza – podlicznika można podawać między innymi przez naszą stronę internetową ( bez logowania ) www.wik.home.pl zakładka „podaj stan licznika” bądź pod nr tel. 58 682-20-74 „dział zgłoszeń”.

Jednocześnie informujemy, że rozliczenie zużycia podlicznika PWiK „WiK” bedzie dokonywało jedynie w okresie wegetacji roślin, czyli od kwietnia do września. Poza tym okresem, wskazania podlicznika nie mogą ulegać zmianom.

 

Aktualności